جزئیات خبر

مراسم اهدا گواهی پایان دوره کارگاه «آینه‌کاری» به هنرجویان و اهدا لوح سپاس به استاد کار سنتی

به گزارش روابط عمومی انجمن دوستداران یادمان ها؛

مراسم اهدا گواهی پایان دوره کارگاه «آینه‌کاری» به هنرجویان و اهدا لوح سپاس به استاد کار سنتی در روز چهارشنبه 8 اسفندماه 1397 با حضور معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان قزوین جناب آقای مهندس حصاری و استاد محمد یزبری و جمعی از هنرجویان برگزار گردید.

در ابتدای این نشست الهام حاجی ملکی دبیر انجمن دوستداران یادمان‌ها ضمن سپاس از فراهم شدن زمینه همکاری با سازمان های مردم نهاد به گزارش کوتاهی از مراحل روند کارگاه آینه کاری پرداخت .

وی عنوان داشت؛ که در ابتدا 4 کارگاه یک روزه شامل : رسمی بندی، آینه‌کاری، کاشی‌کاری و گره چوبی توسط این انجمن از خرداد تا آذرماه سال 1396 اجرایی گردید تا میزان استقبال از این صنایع توسط مخاطبان سنجیده شود.  پس از آن بود که برگزاری دوره مقدماتی و پیشرفته آینه‌کاری توسط این انجمن بصورت حرفه ای با حضور ۱۳ هنرجو و استادکار سنتی «محمد یزبری» طی 12 جلسه از دی ماه سال 1396 الی خرداد 1397 برنامه‌ریزی و اجرا شد. وی همچنین از دو اداره کل ورزش و جوانان و میراث فرهنگی استان به جهت حمایت و همکاری با انجمن یادمان‌ها در برگزاری این دوره تقدیر و تشکر به عمل آورد.

مهندس حصاری معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی نیز ضمن تقدیر از انجمن یادمان‌ها در برگزاری این دوره، یادآور شدند که اداره کل میراث فرهنگی استان قزوین از نهادها و افرادی که در راستای حفاظت و ترویج میراث فرهنگی و صنایع دستی گام بردارند، حمایت‌های لازم را خواهند داشت. ایشان تاکید داشتند که این صنایع و هنرها می‌بایست روند خود را طی کرده و در جامعه کنونی نیز مورد استفاده و بهره‌برداری قرار گیرند.

 حصاری همچنین به هنرجویان این دوره این اطمینان را دادند که چنانچه برای دریافت کارت مهارت اقدام کنند، هماهنگی های لازم را انجام خواهند داد. برگزاری کارگاه آموزشی (ورکشاب) در نوروز 98 برای هنرجویان و حمایت‌های آتی در برگزاری نمایشگاه و ... نیز از دیگر حمایت‌های این سازمان در راستای کارگاه برگزار شده بود.

 لازم به ذکر است که در پایان این دوره و پس از برگزاری آزمون کتبی و عملی با حضور نماینده سازمان میراث فرهنگی به هنرجویان گواهی پایان دوره تعلق گرفت.

 

عکس دسته جمعی

 

گزارش : محسن حنیفی ، کارشناس  معماری و عضو فعال انجمن دوستداران یادمانهای ماندگار