جزئیات خبر

برگزاری کارگاه زنده آینه‌کاری در خانه تاریخی زعیم در ایام نورز 1398

به گزارش روابط عمومی انجمن دوستداران یادمان ها، کارگاه زنده آینه‌کاری؛ از هنرهای وابسته به معماری، توسط دو تن از هنرجویان آموزش یافته این انجمن در فروردین ماه 1398 در خانه تاریخی زعیم برگزار گردید.

ابن کارگاه به مدت 15 روز توسط خانم‌ها سپیده مرادی و نیلوفر نمازی ازهنرجویان دوره آینه‌کاری که در سال 1397 در دوره مقدماتی و پیشرفته آینه‌کاری در این انجمن و تحت نظارت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین آموزش دیده بودند اداره گردید.

در این کارگاه آموزشی ضمن توضیحات مختصری از تاریخچه هنر آینه‌کاری در شهر قزوین، نحوه برش آینه و اجرای آن توسط هنرجویان به بازدیدکنندگان ارائه گردید. همچنین برای ملموس‌تر شدن این هنر این امکان فراهم گردید تا بازدیدکنندگان بر روی یک برد یادبود که شامل یک پازل ۷۰تیکه ای می باشد به دست خودشان آن را کامل کرده تا از نزدیک با این هنر آشنا شوند.

لازم به ذکر هست در طول مدت این کارگاه، بازدیدهایی توسط مسئولین مختلف از جمله معاونت سازمان میراث فرهنگی و معاونت صنایع دستی این سازمان و همچنین استاد محمد یزبری از استادکاران سنتی معماری و آینه کاری استان قزوین انجام گرفت.